PAB.M0.4TL.AC52NK
Mfr.Part #
PAB.M0.4TL.AC52NK
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Size - Insert :
M04
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C~170°C
Backshell Material, Plating :
Polyetherimide (PEI)
Mount :
Free Hanging
Solder Cup
Current Rating :
8A
Color :
Black
Unshielded
Ratings :
IP50
Number of Positions :
4
Shell Material :
Polyetherimide (PEI)
Datasheets
PAB.M0.4TL.AC52NK
Plug, Male Pins Polyetherimide (PEI) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.4TL.AC52NK Overview
PAB.M0.4TL.AC52NK Features
1P series
PAB.M0.4TL.AC52NK Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.4TL.AC52NK Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER