PAB.M0.4GL.AC65J
Mfr.Part #
PAB.M0.4GL.AC65J
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Number of Positions :
4
Operating Temperature :
-50°C~150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Shell Size - Insert :
M04
Plug, Male Pins
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Color :
Gray, Yellow
Current Rating :
8A
Datasheets
PAB.M0.4GL.AC65J
Plug, Male Pins Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 4 Positions Solder Cup Gold Bulk B Push-Pull, Detent Lock
PAB.M0.4GL.AC65J Overview
PAB.M0.4GL.AC65J Features
1P series
PAB.M0.4GL.AC65J Applications
There are a lot of LEMO
PAB.M0.4GL.AC65J Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER