PA5449.223NLT
Mfr.Part #
PA5449.223NLT
Description
FIXED IND 22UH 4.2A 113MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Ratings :
Test Frequency :
100 kHz
Length :
9.2 mm
Saturation Current :
4.5 A
Inductance :
22 µH
Height :
4 mm
Series :
PA5449.xxxNLT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
8.5 mm
DC Resistance (DCR) :
113mOhm Max
Current Rating (Amps) :
4.2 A
Size / Dimension :
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Datasheets
PA5449.223NLT
Pulse Electronics PA5449.223NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD