PA5400.472NLT
Mfr.Part #
PA5400.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 1.6A 293MOHM SMD
Height :
1.2 mm
DC Resistance (DCR) :
293mOhm Max
Series :
PA5400
Packaging :
Reel
Current - Saturation (Isat) :
2.8A
Width :
3.4 mm
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Saturation Current :
2.8 A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Test Frequency :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Length :
3.7 mm
Tolerance :
±20%
Package :
Digi-Reel?
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Brand :
Datasheets
PA5400.472NLT
Pulse Electronics PA5400.472NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD