PA5432.103NLT
Mfr.Part #
PA5432.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 7A 29.82MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
7 A
Brand :
Height - Seated (Max) :
0.236" (6.00mm)
Core Material :
Composite
DC Resistance (DCR) :
29.82mOhm Max
Inductance :
10 µH
Width :
6.6 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
PA5432.XXXNLT
Size / Dimension :
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Saturation Current :
7.6 A
Application :
COMMERCIAL
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Diameter :
Tolerance :
±20%
Self Resonant Frequency :
Height :
6 mm
Length :
6.8 mm
Packaging :
MouseReel
Datasheets
PA5432.103NLT
Pulse Electronics PA5432.103NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD