PA5404.683NLT
Mfr.Part #
PA5404.683NLT
Description
FIXED IND 68UH 1.2A 445MOHM SMD
Width :
6.9 mm
Brand :
Saturation Current :
2 A
Current - Saturation (Isat) :
2A
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Inductance :
68 µH
Package :
Digi-Reel?
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
PA5404
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Self Resonant Frequency :
6 MHz
Features :
Frequency - Self Resonant :
6MHz
DC Resistance (DCR) :
445mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.2 A
Test Frequency :
100 kHz
Height :
5 mm
Pulse
Length :
7.6 mm
Ratings :
Diameter :
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Active
Termination :
Standard
Datasheets
PA5404.683NLT
Pulse Electronics PA5404.683NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD