PA5404.472NLT
Mfr.Part #
PA5404.472NLT
Description
FIXED IND 4.7UH 6.5A 30.8MOHM SM
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
DC Resistance (DCR) :
30.8mOhm Max
Series :
PA5404
Frequency - Self Resonant :
22MHz
Pulse
Core Type :
- 55 C
Self Resonant Frequency :
22 MHz
Current - Saturation (Isat) :
10A
Saturation Current :
10 A
Mounting Type :
Surface Mount
Diameter :
Material - Core :
Inductance :
4.7 µH
Test Frequency :
100 kHz
Height :
5 mm
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Width :
6.9 mm
Length :
7.6 mm
Tolerance :
±20%
Package :
Digi-Reel?
Current Rating (Amps) :
6.5 A
Termination :
Standard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Datasheets
PA5404.472NLT
Pulse Electronics PA5404.472NLT
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD