P276QS104M275P
Mfr.Part #
P276QS104M275P
Package / Case
Not Required
Description
100NF AC 20V
Product Category :
Unclassified
Product Length (mm) :
18.5(Max)
Tolerance (+ or -) :
20%
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Tolerance :
20%
Packaging :
Tape and Reel
Product Depth (mm) :
8.5(Max)
Operating Temp Range :
-40C to 110C
Lead Diameter (mm) :
0.8
Product Height (mm) :
14.3(Max)
Dielectric :
Paper
Size (mm) :
18.5 X 8.5 X 14.3
Terminal Pitch (mm) :
15.2
Termination Style :
Radial
Capacitance :
100000(pF)
Mounting Style :
Through Hole
Lead Diameter (nom) :
0.8(mm)
ECCN (US) :
EAR99
Voltage :
630VDC|275VAC
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Capacitance Value :
0.1uF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Mounting :
Through Hole
Failure Rate :
Not Required
Type :
EMI Suppression
Package / Case :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Suppression Class :
X2
Wire Form :
Straight
Datasheets
P276QS104M275P
Introducing Unclassified KEMET P276QS104M275P from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:630VDC|275VAC, Type:EMI Suppression, Package / Case:Not Required, P276QS104M275P pinout, P276QS104M275P datasheet PDF, P276QS104M275P amp .Beyond Unclassified KEMET P276QS104M275P ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.