P276QL223M275A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P276QL223M275A
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
22NF 2C 20%V
Stock
980
In Stock :
980
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Subcategory :
Capacitors
Temp Coeff (Dielectric) :
Paper
Lead Length (mm) :
30
Terminal Pitch (mm) :
15.2
Voltage :
630VDC|275VAC
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Tolerance :
20%
Type :
EMI Suppression
Termination Style :
Radial
Product :
Safety Film Capacitors
Lead Diameter (nom) :
0.8(mm)
Series :
Failure Rate :
Not Required
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Tolerance (+ or -) :
20%
Wire Form :
Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Dielectric :
Paper
Lead Diameter (mm) :
0.8
Product Type :
Safety Capacitors
ECCN (US) :
EAR99
Capacitance Value :
0.022uF
Product Height (mm) :
12.5(Max)
Mounting Style :
Through Hole
Operating Temp Range :
-40C to 110C
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Lead Spacing :
15.2 mm
Suppression Class :
X2
Width :
12.5 mm
Product Depth (mm) :
6(Max)
Product Length (mm) :
18.5(Max)
Mounting :
Through Hole
Length :
18.5 mm
Packaging :
Bag
Height :
12.5 mm
Package :
Bulk
Product Weight (g) :
3
Special Feature :
Self Healing
HTS :
Size (mm) :
18.5 X 6 X 12.5
Product Status :
Active
Maximum Operating Temperature :
+ 110 C
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Capacitance :
22000(pF)
Datasheets
P276QL223M275A
Introducing Unclassified KEMET P276QL223M275A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:630VDC|275VAC, Type:EMI Suppression, Package / Case:Not Required, P276QL223M275A pinout, P276QL223M275A datasheet PDF, P276QL223M275A amp .Beyond Unclassified KEMET P276QL223M275A ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.