P276HL472M275CL40J
Mfr.Part #
P276HL472M275CL40J
Description
4.7NF AC 20V
Product Category :
Unclassified
Product Length (mm) :
13.5(Max)
Lead Diameter (nom) :
0.6(mm)
Package / Case :
Not Required
Package :
Operating Temp Range :
-40C to 110C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Status :
Active
Lead Diameter (mm) :
0.6
Tolerance :
20%
Product Height (mm) :
10.5(Max)
Terminal Pitch (mm) :
10.2
Wire Form :
Straight
Capacitance :
4700(pF)
Suppression Class :
X2
Voltage :
275VAC|630VDC
Capacitance Value :
0.0047uF
Maximum Operating Temperature (°C) :
110
Lead Length (mm) :
6
Tolerance (+ or -) :
20%
Product Depth (mm) :
5.1(Max)
Size (mm) :
13.5 X 5.1 X 10.5
Datasheets
P276HL472M275CL40J
Introducing Unclassified KEMET P276HL472M275CL40J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Not Required, Type:EMI Suppression, Voltage:275VAC|630VDC, P276HL472M275CL40J pinout, P276HL472M275CL40J datasheet PDF, P276HL472M275CL40J amp .Beyond Unclassified KEMET P276HL472M275CL40J ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.