P007-010-15D
Mfr.Part #
P007-010-15D
Current Rating (Amps) :
15A
Length :
10.00' 3.05m
Voltage - Rated :
125VAC
Wire Gauge :
14 AWG
Not Applicable
Approval Agency :
UL
2nd Connector :
IEC 320-C13
Operating Temperature :
-20°C~60°C