P007-003-15D
Mfr.Part #
P007-003-15D
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Stock
127
In Stock :
127
Current Rating (Amps) :
15A
Operating Temperature :
-20°C~60°C
Length :
3.00' 914.4mm
Cord Type :
SJT
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
United States
Approval Agency :
UL
Voltage - Rated :
125VAC
2nd Connector :
IEC 320-C13
Wire Gauge :
14 AWG