P007-002-15D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
P007-002-15D
Manufacturer
Tripp Lite
Description
DESKTOP COMPUTER POWER CORD, RIG
Stock
703
In Stock :
703
Manufacturer :
Tripp Lite
Product Category :
Current Rating (Amps) :
15A
Operating Temperature :
-20°C~60°C
Approved Countries :
United States
Color :
Black
1st Connector :
NEMA 5-15P, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Cord Type :
SJT
Wire Gauge :
14 AWG
Style :
Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Factory Lead Time :
2 Weeks
Number of Conductors :
3
Length :
2.00' 609.6mm
Shielding :
Unshielded
Voltage - Rated :
125VAC