NSQA12VAW5T2G
Mfr.Part #
NSQA12VAW5T2G
Description
TVS DIODE 9VWM 23VC SC88A
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Peak Pulse Current :
900mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
Voltage - Breakdown (Min) :
11.4V
Max Surge Current :
900mA
Length :
2.2mm
Peak Pulse Power :
20W
Power Dissipation-Max :
0.38W
Clamping Voltage :
23V
Height :
1mm
Capacitance @ Frequency :
15pF @ 1MHz
Capacitance :
15pF
Max Reverse Leakage Current :
50nA
Width :
1.35mm
Breakdown Voltage :
12V
Pin Count :
5
Leakage Current :
50nA
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
5V
Lifecycle Status :
LAST SHIPMENTS (Last Updated: 23 hours ago)
Depth :
1.35mm
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
900mA 8/20μs
Published :
Additional Feature :
LOW CAPACITANCE, LOW LEAKAGE CURRENT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Lines :
Operating Supply Voltage :
9V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Reverse Standoff Voltage :
9V
Test Current :
5mA