NSP15AJB-4R7
Mfr.Part #
NSP15AJB-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 15W AXIAL
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Working Voltage :
500V
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
15W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Datasheets
NSP15AJB-4R7
FIXED RESISTOR, 4.7Ohm, 15W, Wirewound,