NSP15AJB-4R3
Mfr.Part #
NSP15AJB-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 15W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
500V
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Power (Watts) :
15W
Resistance :
4.3Ohm
Datasheets
NSP15AJB-4R3
FIXED RESISTOR, 4.3Ohm, 15W, Wirewound,