NSP15AJB-3R9
Mfr.Part #
NSP15AJB-3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 15W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.9Ohm
Power (Watts) :
15W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
500V
Datasheets
NSP15AJB-3R9
FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, 15W, Wirewound,