NSP15AJB-36R
Mfr.Part #
NSP15AJB-36R
Description
RES 36 OHM 5% 15W AXIAL
Power (Watts) :
15W
Resistance :
36Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Working Voltage :
500V
Lead Diameter :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Datasheets
NSP15AJB-36R
FIXED RESISTOR, 36Ohm, 15W, Wirewound,