NSP15AJB-33R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NSP15AJB-33R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
15W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
NSP
Construction :
RECTANGULAR
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Working Voltage :
500V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Lead Diameter :
0.8 mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
Resistance :
33Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
NSP15AJB-33R
FIXED RESISTOR, 33Ohm, 15W, Wirewound,