NSP15AJB-30R
Mfr.Part #
NSP15AJB-30R
Description
RES 30 OHM 5% 15W AXIAL
Working Voltage :
500V
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Lead Diameter :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Power (Watts) :
15W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
30Ohm
Datasheets
NSP15AJB-30R
FIXED RESISTOR, 30Ohm, 15W, Wirewound,