NSP15AJB-2R2
Mfr.Part #
NSP15AJB-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 15W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Power (Watts) :
15W
Resistance :
2.2Ohm
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
500V
Datasheets
NSP15AJB-2R2
FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, 15W, Wirewound,