NSP15AJB-110R
Mfr.Part #
NSP15AJB-110R
Description
RES 110 OHM 5% 15W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
15W
Power (Watts) :
15W
Lead Diameter :
0.8 mm
Working Voltage :
500V
Tolerance :
±5%
Resistance :
110Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Datasheets
NSP15AJB-110R
FIXED RESISTOR, 110Ohm, 15W, Wirewound,