NOJW476M004RWJ
Mfr.Part #
NOJW476M004RWJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 2312
Niobium Oxide Capacitors
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Manufacturer Size Code :
W
Voltage - Rated DC :
4V
Current - Leakage :
3.8μA
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Capacitance :
47μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, 7 INCH
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Case Code (Metric) :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Published :
Height :
1.5mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Dissipation Factor :
6%