NOJW107M002RWJ
Mfr.Part #
NOJW107M002RWJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP NIOB OXI 100UF 20% 2.5V 2312
Niobium Oxide Capacitors
REACH SVHC :
No SVHC
Manufacturer Size Code :
W
Termination :
Dissipation Factor :
6%
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
520mA
Series :
OxiCap® NOJ
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
21 Weeks
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Mounting Type :
Published :
Number of Pins :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Capacitor Type :
SPECIAL CAPACITOR
Height :
1.5mm
Voltage - Rated DC :
2.5V
Current - Leakage :
5μA
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Tolerance :
±20%