NOJC107M004RWJ
Mfr.Part #
NOJC107M004RWJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Description
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Voltage :
4V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Series :
OxiCap® NOJ
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
C
Mount :
PCB, Surface Mount
Current - Leakage :
8μA
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
4V
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Capacitance :
100μF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Ripple Current :
574mA
Dissipation Factor :
6%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Height :
2.6mm
Voltage - Rated AC :
4V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Published :
Depth :
3.2mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
NOJC107M004RWJ
Introducing Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJC107M004RWJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:4V, Package / Case:2312 (6032 Metric), Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Pins:2, Mounting Type:Surface Mount, NOJC107M004RWJ pinout, NOJC107M004RWJ datasheet PDF, NOJC107M004RWJ amp .Beyond Niobium Oxide Capacitors KYOCERA AVX NOJC107M004RWJ ,we also offer NOSB226M006R0600, NOSC686M006S0200, NOJP685M004RWJ, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.