NOJC107M001RWJ
Mfr.Part #
NOJC107M001RWJ
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP NIOB OXI 100UF 20% 1.8V 2312
e3
Manufacturer Size Code :
C
Current - Leakage :
3.6μA
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
100μF
Dielectric Material :
Niobium Oxide
Mounting Type :
Voltage - Rated DC :
1.8V
Tolerance :
±20%
Published :
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Ripple Current :
574mA
Height :
2.8mm
Dissipation Factor :
6%
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
REACH SVHC :
No SVHC
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Series :
OxiCap® NOJ
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Width :
3.2mm