NJ-100M-6817
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NJ-100M-6817
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Max Supply Current :
380mA
Height :
13.208mm
Packaging :
Strip
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
12V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Output :
Sine Wave
Type :
OCXO
Frequency Stability :
±50ppb
Frequency :
100MHz