NJ-100M-6816
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NJ-100M-6816
Manufacturer
Taitien
Package / Case
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC OCXO 100.0000MHZ SNWV
Manufacturer :
Taitien
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
100MHz
Type :
OCXO
Frequency Stability :
±50ppb
Mount :
Surface Mount
Height :
13.208mm
Packaging :
Strip
Max Supply Current :
380mA
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Supply :
12V
Series :
NJ-100M-6800
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Height Seated (Max) :
0.520 13.20mm
Size / Dimension :
1.000Lx0.870W 25.40mmx22.10mm