NFR2500002209JR500
Mfr.Part #
NFR2500002209JR500
Description
RES 22 OHM 1/3W 5% AXIAL
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.5mm
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm
Series :
NFR25
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
Lead Diameter :
580 μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
333mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W