NFM31KC103R1H3L
Mfr.Part #
NFM31KC103R1H3L
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Description
CAP FEEDTHRU 0.01UF 20% 50V 1206
Feed Through Capacitors
Max Current Rating :
10A
Physical Dimension :
L3.2XB1.6XH1.3 (mm)/L0.126XB0.063XH0.051 (inch)
Insulation Resistance-Min :
1000mOhm
Capacitance :
10000pF
Width :
1.6mm
Length :
3.2mm
Series :
EMIFIL®, NFM31
Voltage - Rated DC :
50V
Tape and Reel (TR)
Weight :
10.007382mg
Height :
1.4986mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Max Voltage Rating (DC) :
50V
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.5mOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
JESD-609 Code :
e3
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±20%