N08DPA680K
Mfr.Part #
N08DPA680K
Description
FIXED IND 68UH 1.3A 230 MOHM SMD
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
1kHz
HTS Code :
Current Rating :
1.3A
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Inductance :
68μH
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Size / Dimension :
0.417Lx0.354W 10.60mmx9.00mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Frequency - Self Resonant :
7.9MHz
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
N08DPA680K
N08DPA680K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD