N08DPA120K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
N08DPA120K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 2.1A 77 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
DC Resistance (DCR) :
77mOhm Max
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Series :
N
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Published :
Core Material :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
12μH
Number of Functions :
1
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Test Frequency :
1kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.417Lx0.354W 10.60mmx9.00mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Shielding :
Unshielded
Current Rating :
2.1A
Datasheets
N08DPA120K
N08DPA120K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD