N08DPA3R3M
Mfr.Part #
N08DPA3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 3A 39 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Inductance :
3.3μH
Size / Dimension :
0.417Lx0.354W 10.60mmx9.00mm
Tolerance :
±20%
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Current Rating :
3A
DC Resistance (DCR) :
39mOhm Max
Datasheets
N08DPA3R3M
N08DPA3R3M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD