MXO45TLV-2C-50M000000
Mfr.Part #
MXO45TLV-2C-50M000000
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Series :
MXO45TLV
Frequency Stability :
±100ppm
Current - Supply (Max) :
35mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Output :
HCMOS, TTL
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Frequency :
50MHz