MXO45-2C-12M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXO45-2C-12M000000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Frequency :
12MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Voltage - Supply :
5V
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Bulk
Frequency Stability :
±100ppm
Package / Case :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Current - Supply (Max) :
26mA