MXO45T-3C-50M000000
Mfr.Part #
MXO45T-3C-50M000000
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Digi-Reel®
Output :
HCMOS, TTL
Series :
MXO45
Current - Supply (Max) :
60mA
Frequency :
50MHz
Package / Case :
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
5V
Height Seated (Max) :
0.240 6.09mm