MXO45T-2I-10M000000
Mfr.Part #
MXO45T-2I-10M000000
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS TTL
Oscillators
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Through Hole
Function :
Enable/Disable
Height Seated (Max) :
0.240 6.09mm
Package / Case :
Frequency Stability :
±100ppm
Voltage - Supply :
5V
Packaging :
Digi-Reel®
Current - Supply (Max) :
26mA
Frequency :
10MHz
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Series :
MXO45T
Operating Temperature :
-40°C~85°C