MXO45HST-2C-24M000000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXO45HST-2C-24M000000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Mounting Type :
Through Hole
Current - Supply (Max) :
40mA
Voltage - Supply :
5V
Type :
XO (Standard)
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Packaging :
Bulk
Output :
HCMOS, TTL
Series :
MXO45HS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Function :
Enable/Disable
Frequency :
24MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Frequency Stability :
±100ppm