MXO45HSLV-3I-20M000000
Mfr.Part #
MXO45HSLV-3I-20M000000
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Voltage - Supply :
3.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Series :
MXO45HSLV
Crystal
Function :
Standby (Power Down)
Output :
HCMOS, TTL
Current - Supply (Max) :
17mA
Packaging :
Tray
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
20MHz
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm