MXO45HS-3C-2M457600
Mfr.Part #
MXO45HS-3C-2M457600
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TTL
Current - Supply (Max) :
26mA
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
Series :
MXO45HS
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Output :
HCMOS, TTL
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Voltage - Supply :
5V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
2.4576MHz