MXO45HS-3C-28M332000
Mfr.Part #
MXO45HS-3C-28M332000
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 28.3320MHZ HCMOS TTL
Oscillators
Output :
HCMOS, TTL
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Frequency Stability :
±50ppm
Series :
MXO45HS
Package / Case :
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Function :
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max) :
40mA
Frequency :
28.332MHz
Voltage - Supply :
5V
1 (Unlimited)
Packaging :
Digi-Reel®
Operating Temperature :
-20°C~70°C