MXO45HS-2C-25M000000
Mfr.Part #
MXO45HS-2C-25M000000
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
Oscillators
Rise Time-Max :
8ns
Frequency :
25MHz
Voltage - Supply :
5V
Supply Voltage :
5V
1 (Unlimited)
Physical Dimension :
13.2mm x 13.2mm x 6.1mm
JESD-609 Code :
e1
Frequency Stability :
±100ppm
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Series :
MXO45HS
Packaging :
Bulk
Current - Supply (Max) :
40mA
Additional Feature :
ANTI-STATIC TUBE
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Surface Mount :
No
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Fall Time-Max :
8ns
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
Operating Frequency :
25MHz