MXO45HS-2C-20M000000
Mfr.Part #
MXO45HS-2C-20M000000
Package / Case
8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Package / Case :
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Frequency Stability :
±100ppm
Size / Dimension :
0.520Lx0.520W 13.20mmx13.20mm
Frequency :
20MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Series :
MXO45HS
Voltage - Supply :
5V
Current - Supply (Max) :
26mA