MXO45-3C-1M843200
Mfr.Part #
MXO45-3C-1M843200
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Description
XTAL OSC XO 1.8432MHZ HCMOS TTL
Crystal
Series :
MXO45
Frequency :
1.8432MHz
Current - Supply (Max) :
26mA
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±50ppm
Package / Case :
Mounting Type :
Through Hole
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Output :
HCMOS, TTL
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
5V