MXO45-3C-12M352000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MXO45-3C-12M352000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 12.3520MHZ HCMOS TTL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Package / Case :
Output :
HCMOS, TTL
Size / Dimension :
0.819Lx0.520W 20.80mmx13.20mm
Type :
XO (Standard)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Base Resonator :
Crystal
Height Seated (Max) :
0.240 6.10mm
Series :
MXO45
Current - Supply (Max) :
26mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
10μA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Packaging :
Tray
Frequency :
12.352MHz
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Supply :
5V
Frequency Stability :
±50ppm