MU18-4R/SK
Mfr.Part #
MU18-4R/SK
Description
CONN RING CIRC 18-22AWG #4 CRIMP
Stock
953
In Stock :
953
Product Category :
Ring Connectors
Wire Gauge (Max) :
18 AWG
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Type :
Circular
Material :
Copper
Weight :
721.211868g
Published :
2000
Cable Length :
Contact Finish :
Tin
Contact Plating :
Tin
Length - Overall :
0.600 15.24mm
Width - Outer Edges :
0.250 6.35mm
Length :
Thickness :
0.030 0.76mm
Lead Length :
Wire Gauge (Min) :
22 AWG