MSS6132-823MLC
Mfr.Part #
MSS6132-823MLC
Description
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Stock
743
In Stock :
743
Min Operating Temperature :
-40°C
RMS Current (Irms) :
850mA
Test Frequency :
100kHz
Length :
6.1mm
Max DC Current :
850mA
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Width :
6.1mm
Case/Size Code :
2424
Cut Tape
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance :
82 µH
DC Resistance (DCR) - Parallel :
510mOhm
Published :
2011
Tolerance :
20%
Max Operating Temperature :
85°C
Height :
3.2mm
Inductance-Nom (L) :
82 µH
REACH SVHC :
Unknown
Current - Saturation :
530mA
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 7 hours ago)
Inductance Tolerance :
20%
Datasheets
MSS6132-823MLC
MSS6132-823MLC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Coilcraft stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD