MSS6132-822MLC
Mfr.Part #
MSS6132-822MLC
Description
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Stock
90
In Stock :
90
DC Resistance (DCR) - Parallel :
55mOhm
Inductance Tolerance :
20%
Inductance-Nom (L) :
8.2 µH
Inductance :
8.2 µH
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Height :
3.2mm
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
6.1mm
Tolerance :
20%
RMS Current (Irms) :
2.65A
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
100kHz
Max DC Current :
2.65A
Width :
6.1mm
Current - Saturation :
1.78A
Case/Size Code :
2424
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 6 hours ago)
Datasheets
MSS6132-822MLC
COILCRAFT MSS6132-822MLC
MSS6132-822MLC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Coilcraft stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD