MSS6132-104MLC
Mfr.Part #
MSS6132-104MLC
Description
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
Length :
6.1mm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
Tolerance :
20%
DC Resistance (DCR) - Parallel :
660mOhm
RMS Current (Irms) :
690mA
Test Frequency :
100kHz
Width :
6.1mm
Height :
3.2mm
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Current - Saturation :
450mA
REACH SVHC :
No SVHC
Construction :
RECTANGULAR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Inductance-Nom (L) :
100 µH
Max Operating Temperature :
85°C
Max DC Current :
690mA
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Inductance Tolerance :
20%
Inductance :
100 µH
Datasheets
MSS6132-104MLC
COILCRAFT MSS6132-104MLC
MSS6132-104MLC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Coilcraft stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD