MSRLT219SB7225KTNA01
Mfr.Part #
MSRLT219SB7225KTNA01
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Description
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0508
Ceramic Capacitors
Brand :
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS :
Details
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Capacitance :
2.2 μF
Base Product Number :
MSRLT21
Tolerance :
±10%
TAIYO YUDEN MSRLT219SB7225KTNA01
MSRL 2.2 μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0508 (1220 Metric)